Teatr Chorea zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy, który odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia, w zrewitalizowanych budynkach Fabryki Sztuki w Łodzi

21-30.08.2020. Retroperspektywy 2020

ostatnia aktualizacja 17.08.2020 poniedziałek 12:09

materiały organizatora 

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy odbywa się cyklicznie od 2010 roku.
W tym roku organizatorzy mierzą się z wyzwaniem, jak w czasach totalnego zagrożenia, odosobnienia i izolacji tworzyć przekaz teatralny bez żywego udziału widza.
Dlatego ta edycja festiwalu poświęcona jest relacji sztuki z pamięcią ciała, z historiami zapisanymi w ludzkich snach, w pamięci własnej i pamięci pokoleń.

Programowy dobór spektakli i wydarzeń artystycznych, wśród których znajduje się sześć premier, daje perspektywę spotkania takich zjawisk w teatrze online, które łączą w sobie teraźniejszość i doświadczenia z przeszłości.
Propozycje teatralne uzupełniają koncerty warszawskiej formacji Williams Things, grupy NeoKlez oraz łódzkiego zespołu Mojo Pin.
W tegorocznym programie festiwalu pojawi się także nowy nurt pokazów i projekcji filmowych. Prezentowane filmy będą bezpośrednio odnosić się do tematyki festiwalu RPS 2020.

Informacje o programie i możliwościach uczestniczenia w wydarzeniach dostępne są na firmowej stronie Festiwalu.

Powiązane artykuły