Ankieta

Multimedia

Witamy w dziale Multimedia, w którym znajdują się multimedialne spacery po ciekawych obiektach województwa łódzkiego.

Opis

Multimedialne prezentacje, filmy, animacje oraz materiały instruktażowe ułatwią Ci poruszanie się zarówno po portalu, jak i szlakach oraz obszarach atrakyjnych turystycznie. Dzięki materiałom multimedialnym zanim rozpoczniesz swoją przygodę w terenie – lepiej poznasz specyfikę szlaków oraz ich głównych atrakcji.

W dziale „Multimedia” znajdują się tylko wybrane, przykładowe prezentacje. Na różnych stronach portalu (m. in. w kartach informacyjnych obiektów, obszarów i szlaków) znajdziesz prezentacje najciekawszych i najcenniejszych atrakcji z różnych miejsc, które możesz zwiedzić siedząc w fotelu z gorącą herbatą w ręku, po to, by w przyszłości wybrać się na szlak i obejrzeć je osobiście.

Spacer multimedialny w 3D po obiektach województwa łódzkiego

Prezentacja obiektu zabytkowego, starówki, kompleksowego ośrodka rekracyjno-wypoczynkowego może mieć formę spaceru multimedialnego w 3D. Poszczególne panoramy  mogą być połączone, sugerując określony scenariusz zwiedzania lub po prostu inspirować do odwiedzenia prezentowanego miejsca, poprzez wskazanie jego najciekawszych atrakcji.

Redakcja portalu informuje, że zbiór spacerów multimedialnych będzie na bieżąco powiększany. Prezentacje 3D odnajdziesz  w licznych kartach informacyjnych ciekawych obiektów, obszarów i szlaków.

Województwo łódzkie leży w centrum Polski, Polska zaś w centrum Europy. Na terenie województwa od wieków krzyżowały się szlaki komunikacyjne, wędrowali tędy kupcy, osadnicy czy zakonnicy. Wszyscy pozostawiali po sobie ślady: osady, cmentarze,grody, później: klasztory, kościoły, zamki, pałace.

Przez województwo łódzkie biegną cztery europejskie szlaki kulturowe: cysterski, romański, bursztynowy i Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Wędrując po nich można poznać najcenniejsze walory województwa.

W dziale „Multimedia” znajdziesz najciekawsze i najcenniejsze zabytki województwa, które możesz zwiedzić siedząc w fotelu z gorącą herbatą w ręku, po to, by w przyszłości wybrać się na szlak i obejrzeć je osobiście.

Redakcja portalu informuje, że zbiór spacerów multimedialnych będzie na bieżąco powiększany.

Kosciol parafialny pw. Zwiastowania NMP 
w Rychłocicach

Arturówek to obiekt wypoczynkowy w Łodzi, położony pośród Lasu Łagiewnickiego, na obszarze źródliskowym rzeki Bzury.Kościół stanowi piękny przykład stylu neogotyckiego. Katedra była miejscem wielu ważnych wydarzeń, m.in. objawienia św. Faustyny, wizyty Jana Pawła II.
ArturówekBazylika archikatedralna w Łodzi
Miejsce, w którym prezentowana jest historia łódzkiego przemysłu włókienniczego, warto się tam wybrać, by zobaczyć rewelacyjnie połączenie Centrum stanowi główne miejsce, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat Łódzkiego Szlaku Konnego. Jest to także główne miejsce monitorowania turysty na Łódzkim Szlaku Konnym.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w ŁodziCentrum Zarządzania Łódzkim Szlakiem Konnym
Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu.„Chata Prababci” jest to wiejska posiadłość leżąca w malowniczym miejscu nad rzeką Grabią (na granicy Łasku i Kolumny).
Centrum Handlowe Manufaktura w ŁodziChata Prababci
Centrum Handlowe Port ŁódźWarta stanowi największy atut Ziemi Wieluńskiej. Jest jedyną rzeką w okolicach Wielunia spełniającą warunki dla uprawiania turystyki wodnej.
Centrum Handlowe Port ŁódźRzeka Warta w Konopnicy
Drewniany kościół o konstrukcji zrębowej z dwuspadowym dachem pochodzi z 1918 r. Posiada wyposażenie późnobarokowe. Powstał na miejscu kościoła z 1770 r., który uległ spaleniu. Obok znajduje się drewniana dzwonnica.Podczas rajdu lub wędrówce po Łódzkim Szlaku Konnym możesz skorzystać z miejsca postojowego. Jest ono świetnie przystosowane dla koniarzy, ale jednocześnie daje możliwość odpoczynku dla innych turystów.
Kosciol parafialny pw. Zwiastowania NMP w RychłocicachŁódzki Szlak Konny – Miejsce postojowe Porszewice
Podczas rajdu lub wędrówce po Łódzkim Szlaku Konnym możesz skorzystać z miejsca postojowego. Jest ono świetnie przystosowane dla koniarzy, ale jednocześnie daje możliwość odpoczynku dla innych turystów.Podczas rajdu lub wędrówce po Łódzkim Szlaku Konnym możesz skorzystać z miejsca postojowego. Jest ono świetnie przystosowane dla koniarzy, ale jednocześnie daje możliwość odpoczynku dla innych turystów.
Łódzki Szlak Konny – Miejsce postojowe RogóźnoŁódzki Szlak Konny – Miejsce postojowe Sokolniki-Las
Podczas rajdu lub wędrówce po Łódzkim Szlaku Konnym możesz skorzystać z miejsca postojowego. Jest ono świetnie przystosowane dla koniarzy, ale jednocześnie daje możliwość odpoczynku dla innych turystów.Instytucja kultury gminy Wieluń założona w 1926 roku przez Polską Macierz Szkolną. Pełni rolę ośrodka badań przeszłości historycznej ziemi wieluńskiej.
Łódzki Szlak Konny – Miejsce postojowe WitówMuzeum Ziemi Wieluńskiej
Ogród Botaniczny w Łodzi jest jednym z największych ogrodów w Polsce - jego całkowita powierzchnia wynosi 67 ha. Położony jest w dzielnicy Polesie, sąsiaduje z parkiem im. J. Piłsudskiego, Ogrodem Zoologicznym oraz rezerwatem leśnym „Polesie Konstantynowskie”.Pomysł utworzenia parku w centrum miasta zrodził się w roku 1883. Prace terenowe rozpoczęto w 1886 roku według projektu Teodora Chrzęńskiego i Piotra Hoserema. Uroczyste otwarcie nastąpiło w roku 1899.
Ogród Botaniczny w ŁodziPark im. Henryka Sienkiewicza w Łodzi
Klasycystyczny dwór rodziny Nekandów-Trepków z lat 1820–1830, znajduje się w malowniczym otoczeniu parku, w pobliżu murowany spichlerz z I poł. XIX w.Shape - fitness & wellness.
Dwór w RychłocicachShape Fitness&Wellness w Ksawerowie
Stadnina koni Walewice jest spółką strategiczną Agencji Nieruchomości Rolnych. Jest to największa stadnina koni rasy małopolskiej w Polsce i jedna z większych stadnin w Europie.Stajnia „Campoverde” zlokalizowana jest w kompleksie lasów, stawów i łąk. Otoczona jest przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Jej usytuowanie nieopodal trasy Łódź - Stryków stanowi dodatkowy atut.
Stadnina koni WalewiceStajnia Campoverde – Arena
Stajnia Gajewniki – to malowniczo położona stajnia w środkowej Polsce. Jest to idealne miejsce na wypoczynek.Gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Stokrotka” leży na szlaku konnym, w pobliżu znajdują się szlaki piesze i rowerowe.
Stajnia GajewnikiStajnia Stokrotka
Stajnia „Wiki” jest stajnią rekreacyjną położoną 10 minut jazdy samochodem od centrum Łodzi, w jej sąsiedztwie znajduje się lotnisko im. Władysława Reymonta.Reprezentacyjna ulica Łodzi, jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie licząca ok. 4,2 km, biegnąca południkowo w linii prostej, pomiędzy pl. Wolności a pl. Niepodległości.
Stajnia WikiUlica Piotrkowska w Łodzi
Wał wydmowy koło Szynkielowa położony jest w międzyrzeczu Warty i Oleśnicy. Znajduje się na terenie kompleksu leśnego między Szynkielowem a Rychłocicami. Wał stanowi osobliwość przyrodniczą, zwłaszcza dla miłośników geomorfologii.
Wydma Śródlądowa w Szynkielewie

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania kraju w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany szlak jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście ścieżkę wśród walorów naturalnych danego regionu. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny.

W naszym portalu można znaleźć opisy wielu lokalizacji atrakcyjnych przyrodniczo – parków narodowych, rezerwatów czy pomników przyrody. Dzięki interaktywnej mapie łatwo ciekawe obiekty w interesującej was lokalizacji.

Urok naszych zdjęć lotniczych mogą docenić również miłośnicy zabytków i architektury.  Możesz oszacować harmonię bryły zabytku, często niemożliwą do oganięcia z poziomu ziemi, poprzez patrzenie zaledwie na jego fronton. Oglądane z góry kształty dachów kościołów, pałaców lub dworów pozwalają ocenić jakość rozwiązań architektonicznych w sposób nieosiągalny dla osób stojących na ziemi.

Załęczański Park Krajobrazowy. Ożarów. Zrewitalizowany zespół dworski składający się z drewnianego dworu z 1757 r. z łamanym dachem polskim i dwoma alkierzami, parkiem z pomnikami przyrody i stawami, altaną oraz basztą widokową. Zespół ten jest Oddziałem Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Materiały promocyjno-informacyjne

rkz.jpg

 

sin2.jpg
Turystyka aktywna w województwie łódzkim System Informacyjno-Nawigacyjny