Ankieta

Multimedia

Witamy w dziale Multimedia, w którym znajdują się multimedialne spacery po ciekawych obiektach województwa łódzkiego.

Multimedialne prezentacje, filmy, animacje oraz materiały instruktażowe ułatwią Ci poruszanie się zarówno po portalu, jak i szlakach oraz obszarach atrakyjnych turystycznie. Dzięki materiałom multimedialnym zanim rozpoczniesz swoją przygodę w terenie – lepiej poznasz specyfikę szlaków oraz ich głównych atrakcji.

W dziale „Multimedia” znajdują się tylko wybrane, przykładowe prezentacje. Na różnych stronach portalu (m. in. w kartach informacyjnych obiektów, obszarów i szlaków) znajdziesz prezentacje najciekawszych i najcenniejszych atrakcji z różnych miejsc, które możesz zwiedzić siedząc w fotelu z gorącą herbatą w ręku, po to, by w przyszłości wybrać się na szlak i obejrzeć je osobiście.

Spacer multimedialny w 3D po obiektach województwa łódzkiego

Prezentacja obiektu zabytkowego, starówki, kompleksowego ośrodka rekracyjno-wypoczynkowego może mieć formę spaceru multimedialnego w 3D. Poszczególne panoramy  mogą być połączone, sugerując określony scenariusz zwiedzania lub po prostu inspirować do odwiedzenia prezentowanego miejsca, poprzez wskazanie jego najciekawszych atrakcji.

Redakcja portalu informuje, że zbiór spacerów multimedialnych będzie na bieżąco powiększany. Prezentacje 3D odnajdziesz  w licznych kartach informacyjnych ciekawych obiektów, obszarów i szlaków.

Województwo łódzkie leży w centrum Polski, Polska zaś w centrum Europy. Na terenie województwa od wieków krzyżowały się szlaki komunikacyjne, wędrowali tędy kupcy, osadnicy czy zakonnicy. Wszyscy pozostawiali po sobie ślady: osady, cmentarze,grody, później: klasztory, kościoły, zamki, pałace.

Przez województwo łódzkie biegną cztery europejskie szlaki kulturowe: cysterski, romański, bursztynowy i Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Wędrując po nich można poznać najcenniejsze walory województwa.

W dziale „Multimedia” znajdziesz najciekawsze i najcenniejsze zabytki województwa, które możesz zwiedzić siedząc w fotelu z gorącą herbatą w ręku, po to, by w przyszłości wybrać się na szlak i obejrzeć je osobiście.

Redakcja portalu informuje, że zbiór spacerów multimedialnych będzie na bieżąco powiększany.

Kosciol parafialny pw. Zwiastowania NMP
w Rychłocicach

Ikona_Lodz_Katedra.jpg Ikona_Lodz_muzeum_wlokiennictwa.jpgmuzeum.jpg
Katedra pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Ikona_Lodz_park_Sienkiewicza.jpg Ikona_Lodz_Piotrkowska.jpg
Park im. Henryka Sienkiewicza w Łodzi Ulica Piotrkowska w Łodzi
Ikona_Lodz_Manufaktura.jpg Ikona_Muzeum_Ziemi_Wielunskiej.jpg
Manufaktura w Łodzi Muzeum Ziemi Wieluńskiej
Ikona_Arturowek.jpg Ikona_Konopnica_Warta.jpg
Arturówek Rzeka Warta w Konopnicy
Ikona_Dwor_Rychlocicach.jpg Ikona_Kosciol.jpg
Dwór w Rychłocicach Kosciol parafialny pw. Zwiastowania NMP
w Rychłocicach

Fotografie lotnicze

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania kraju w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany szlak jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście ścieżkę wśród walorów naturalnych danego regionu. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny.

W naszym portalu można znaleźć opisy wielu lokalizacji atrakcyjnych przyrodniczo – parków narodowych, rezerwatów czy pomników przyrody. Dzięki interaktywnej mapie łatwo ciekawe obiekty w interesującej was lokalizacji.

Urok naszych zdjęć lotniczych mogą docenić również miłośnicy zabytków i architektury.  Możesz oszacować harmonię bryły zabytku, często niemożliwą do oganięcia z poziomu ziemi, poprzez patrzenie zaledwie na jego fronton. Oglądane z góry kształty dachów kościołów, pałaców lub dworów pozwalają ocenić jakość rozwiązań architektonicznych w sposób nieosiągalny dla osób stojących na ziemi.

Załęczański Park Krajobrazowy. Ożarów. Zrewitalizowany zespół dworski składający się z drewnianego dworu z 1757 r. z łamanym dachem polskim i dwoma alkierzami, parkiem z pomnikami przyrody i stawami, altaną oraz basztą widokową. Zespół ten jest Oddziałem Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Materiały promocyjno-informacyjne

rkz.jpg

 

sin2.jpg
Turystyka aktywna w województwie łódzkim System Informacyjno-Nawigacyjny

Dokumenty