Ankieta

Szlak Pegaza

„Szlak Pegaza” to unikatowa galeria zdjęć dająca możliwość poznania pereł architektury regionu łódzkiego z nowej perspektywy. Zdjęcia te wykonane z samolotu dają nowe niesamowite doznania.

Opis

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania województwa w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany obiekt jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście walor regionu. Dzięki tym zdjęciom przed wyjazdem do danego miejsca możemy zorientować się gdzie ono się dokładnie znajduje. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny. Przeglądając zdjęcia lotnicze poznać można także okoliczne atrakcje i zaplanować wycieczkę kompleksowo.

Łowicz. Dom murowany, Stary Rynek 12 Piotrków Trybunalski. Centrum Starego Miasta - Rynek Trybunalski

Kiedy turysta spojrzy z góry, zobaczy dużo więcej, niż obserwując jedynie front budowli. Bryła budynków – dworów, pałaców, kościołów może zaskoczyć niejednego doświadczonego turystę. Taka perspektywa przekazuje nam nowe informacje o architekturze, daje lepsze wyobrażenie o wnętrzach budynku, często pokazuje kunszt i koloryt architektury. Nie jeden raz patrząc na zdjęcia lotnicze zechcemy obejrzeć konkretny obiekt w rzeczywistości – by porównać zdobytą w ten sposób wiedzę i uzupełnić ją o wiadomości „z ziemi”.

W województwie łódzkim sfotografowano wiele obiektów bardzo znanych np. kolegiatę w Tumie, zamek w Besiekierach lub park w Arkadii, będących wizytówką naszego regionu. Ale także wiele mniej popularnych miejscowości dając w ten sposób szansę na poznanie nieznanych – a tak ciekawych zakątków.

Besiekiery. Ruiny zamku Skierniewice. Kościół parafialny pw. św. Jakuba