Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Szlak Pegaza

„Szlak Pegaza” to unikatowa galeria zdjęć dająca możliwość poznania pereł architektury regionu łódzkiego z nowej perspektywy. Zdjęcia te wykonane z samolotu dają nowe niesamowite doznania.

Opis

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania województwa w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany obiekt jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście walor regionu. Dzięki tym zdjęciom przed wyjazdem do danego miejsca możemy zorientować się gdzie ono się dokładnie znajduje. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny. Przeglądając zdjęcia lotnicze poznać można także okoliczne atrakcje i zaplanować wycieczkę kompleksowo.

Łowicz. Dom murowany, Stary Rynek 12 Piotrków Trybunalski. Centrum Starego Miasta - Rynek Trybunalski

Kiedy turysta spojrzy z góry, zobaczy dużo więcej, niż obserwując jedynie front budowli. Bryła budynków – dworów, pałaców, kościołów może zaskoczyć niejednego doświadczonego turystę. Taka perspektywa przekazuje nam nowe informacje o architekturze, daje lepsze wyobrażenie o wnętrzach budynku, często pokazuje kunszt i koloryt architektury. Nie jeden raz patrząc na zdjęcia lotnicze zechcemy obejrzeć konkretny obiekt w rzeczywistości – by porównać zdobytą w ten sposób wiedzę i uzupełnić ją o wiadomości „z ziemi”.

W województwie łódzkim sfotografowano wiele obiektów bardzo znanych np. kolegiatę w Tumie, zamek w Besiekierach lub park w Arkadii, będących wizytówką naszego regionu. Ale także wiele mniej popularnych miejscowości dając w ten sposób szansę na poznanie nieznanych – a tak ciekawych zakątków.

Besiekiery. Ruiny zamku Skierniewice. Kościół parafialny pw. św. Jakuba