Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Glenn Miller Orchestra w Łodzi

ostatnia aktualizacja 14.12.2018 piątek 12:28

Glenn Miller Orchestra, najpopularniejsza Big-Bandowa grupa na świecie, wystąpi 14 grudnia (piątek) w Teatrze Wielkim w Łodzi.

więcej...

Ray Wilson przypomni w Łodzi ducha Genesis

ostatnia aktualizacja 10.12.2018 poniedziałek 12:10

Ray Wilson, obchodzący pięćdziesiąte urodziny charyzmatyczny szkocki wokalista, wystąpi w Filharmonii Łódzkiej w Łodzi, w dniu 12 grudnia (środa).

więcej...

Chór Alexandrowa ponownie występuje

ostatnia aktualizacja 06.12.2018 czwartek 12:45

Słynny Chór Alexandrowa wystąpi w reaktywowanym składzie w łódzkiej Atlas Arenie, w dniu 9 grudnia (niedziela).

więcej...

Il Volo ponownie w Polsce

ostatnia aktualizacja 03.12.2018 poniedziałek 15:46

Koncert włoskiej grupy wokalnej Il Volo odbędzie się 8 grudnia (sobota) w Atlas Arenie w Łodzi.

więcej...

Wieczór dla Niepodległej

ostatnia aktualizacja 26.11.2018 poniedziałek 14:34

Obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę trwają w najlepsze. Tym razem zapraszamy na występy do Osjakowa.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji