Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Filharmonia Łódzka wędruje pod strzechy

ostatnia aktualizacja 14.06.2017 środa 15:03

17 czerwca rozpocznie się 18. edycja „Kolorów Polski” - wędrownego festiwalu organizowanego cyklicznie przez Filharmonię Łódzką.

więcej...

Gwiazda światowych scen operowych wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi

ostatnia aktualizacja 08.06.2017 czwartek 15:25

Sopranistka Angela Gheorghiu, jedna z największych gwiazd operowych świata, wystąpi 10 czerwca na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

więcej...

Pierwsza edycja Festiwalu „Blask Brzask”

ostatnia aktualizacja 05.06.2017 poniedziałek 10:57

9 i 10 czerwca w Łodzi, odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu „Blask Brzask”, dwudniowego wydarzenia poświęconego szeroko pojętej sztuce współczesnej.

więcej...

Nowy łódzki festiwal muzyki i sztuki

ostatnia aktualizacja 10.05.2017 środa 10:58

Vocal Visual Festival wystartuje w tym roku po raz pierwszy i przeprowadzony zostanie w jeden wieczór 14. maja (niedziela). Festiwal rozpocznie się o godz. 17:30 w budynku Akademii Muzycznej przy al. 1 maja 4.

więcej...

Piotr Rubik wystąpi w Łodzi

ostatnia aktualizacja 04.05.2017 czwartek 13:04

5 maja (piątek), o godzinie 20:00, w Atlas Arenie zabrzmi koncert największych przebojów Piotra Rubika, pod batutą samego kompozytora.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji