Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Pasaż(e) Sztuki w Pasażu Schillera

ostatnia aktualizacja 04.08.2017 piątek 11:36

Pasaż(e) Sztuki to kolejna edycja wydarzeń prezentujących kulturę w otwartej substancji miejskiej. Takie przedstawienia stanowią formę aktywizacji reprezentacyjnego deptaka Łodzi.

więcej...

Manu Summer Jazz Sundays w Manufakturze

ostatnia aktualizacja 31.07.2017 poniedziałek 10:55

W niedzielę 6 sierpnia (godz. 17:00) rozpocznie się ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays, festiwalu jazzowego, który prezentować się będzie w łódzkiej Manufakturze.

więcej...

Jubileuszowa edycja Letniej Akademii Jazzu

ostatnia aktualizacja 17.07.2017 poniedziałek 11:49

Już po raz 10. świat jazzu będzie urozmaicał letnie łódzkie wieczory. Jubileuszowa edycja koncertów jazzowych trwać będzie od 18 lipca aż do końca sierpnia.

więcej...

Transatlantyk Festival ponownie w Łodzi

ostatnia aktualizacja 13.07.2017 czwartek 13:34

W dniach 14-21 lipca, już po raz drugi w Łodzi, odbędzie Transatlantyk Festival, artystyczna platforma twórców oraz miłośników filmu i muzyki filmowej.

więcej...

Kultura na łódzkim bruku

ostatnia aktualizacja 29.06.2017 czwartek 13:37

„Kultura na bruku” to letnia, atrakcyjna oferta spektakli, filmów i koncertów, skierowana do przechodniów spacerujących deptakami Łodzi. Akcja trwa od 5 lipca do końca sierpnia.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji