Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Plenerowe koncerty w altanie w Parku Źródliska

ostatnia aktualizacja 03.08.2020 poniedziałek 12:34

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza ponownie na niedzielne koncerty w zabytkowej altanie w Parku Źródliska I.

więcej...

Muzyczne atrakcje Manufaktury

ostatnia aktualizacja 27.07.2020 poniedziałek 13:17

Łódzka manufaktura zaprasza na cykl środowych koncertów w Muzycznym Tramwaju oraz na 11. edycję festiwalu Manu Summer Jazz Sundays.

więcej...

Kino plenerowe przed Hotelem PURO

ostatnia aktualizacja 24.07.2020 piątek 12:27

Stowarzyszenie Łódź Filmowa i Kino - Galeria Charlie zapraszają na pokazy filmów inaugurujące obchody 75-Lecia Łodzi Filmowej, planowane na placu przed Hotelem PURO, od piątku 24 lipca do niedzieli 26 lipca.

więcej...

Ruszył Letni Festiwal Filmowy „TME Polówka”

ostatnia aktualizacja 15.07.2020 środa 13:44

Organizatorzy łódzkiego Letniego Festiwalu Filmowego będą ponownie czekać na widzów pięć razy w tygodniu, jak zawsze od godz. 21:00.

więcej...

Wytwórnia wraca do koncertów

ostatnia aktualizacja 14.07.2020 wtorek 09:59

W dniu 21 lipca (wtorek) o godz. 20:00, łódzki klub muzyczny Wytwórnia zaprasza na pierwszy duży koncert po przerwie związanej z epidemią koronawirusa, Pogo Mini Tour Ørganek 2020.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji