Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Trzy dni z szantami w Łodzi

ostatnia aktualizacja 18.05.2018 piątek 11:15

XXXIV Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Kubryk" umilą w dniach 18-20 maja (piątek-niedziela) wieczory miłośnikom żeglarstwa.

więcej...

Noc Muzeów w Łodzi

ostatnia aktualizacja 10.05.2018 czwartek 15:32

Tegoroczna Noc Muzeów w Łodzi odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja. Akcja rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00, a zakończy o 1 w nocy w niedzielę.

więcej...

Łódź zaprasza na uliczne koncerty

ostatnia aktualizacja 24.04.2018 wtorek 13:21

Songwriter Łódź Festiwal staruje 28 kwietnia (sobota, godz. 20:00), tradycyjnie „Pod zegarem”, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i 6 Sierpnia. Cykl sobotnich koncertów zaplanowano aż do 30 września.

więcej...

Nazareth wystąpi w Klubie Wytwórnia

ostatnia aktualizacja 04.04.2018 środa 09:46

Legendarny hardrockowy zespół Nazareth obchodzi swoje 50-lecie działalności i z tej okazji pojawi się w Polsce na kilku koncertach. Do łódzkiej Wytwórni grupa zawita 8 kwietnia (niedziela, godz. 19:00).

więcej...

Najpiękniejsze chóry świata w operze łódzkiej

ostatnia aktualizacja 15.03.2018 czwartek 11:19

Koncert prezentujący efektowne brzmienia z największych operowych dzieł wszech czasów wykonają w dniu 18 marca (niedziela) artyści Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, pod batutą Michała Kocimskiego.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji