Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Songwriter Łódź Festiwal ponownie na ulicach Łodzi

ostatnia aktualizacja 26.04.2017 środa 13:39

29. kwietnia (sobota), po raz trzeci rozpocznie działalność Songwriter Łódź Festiwal, w ramach którego co tydzień na łódzkich ulicach, aż do 9. września, będziemy mogli podziwiać koncerty na żywo.

więcej...

Wspomnienie Genesis w Klubie Wytwórnia

ostatnia aktualizacja 18.04.2017 wtorek 12:27

Klub Wytwórnia w Łodzi (ul. Łąkowa 29) zaprasza w dniu 27 kwietnia (czwartek) na koncert Raya Wilsona, wykonującego utwory legendarnej grupy Genesis.

więcej...

Koncert muzyki regionalnej w Muzeum Pałacu Herbsta

ostatnia aktualizacja 24.03.2017 piątek 12:30

Koncert w wykonaniu Witold Janiak Trio i zespołu Kożuch, odbędzie się w dniu 25 marca (sobota), o godzinie 17:00 w w Salonie Muzycznym Pałacu Herbsta w Łodzi (ul. Przędzalniana 72).

więcej...

Filharmonia Futura zaprasza na widowisko multimedialne „Symphonica”

ostatnia aktualizacja 08.03.2017 środa 13:00

Widowisko multimedialne „Symphonica” będziemy mogli obejrzeć w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w dniu 10 marca (piątek, godz.20:30).

więcej...

Nowy festiwal sztuki scenicznej w Łodzi

ostatnia aktualizacja 10.02.2017 piątek 14:53

Po dwóch latach działania sceny młodych twórców i wykonawców, Teatr Muzyczny w Łodzi organizuje Festiwal Off-Północna, podczas którego publiczność będzie mogła poznać ciekawe małe formy dramatyczno-muzyczne przygotowane przez artystów związanych z łódzkim Teatrem Muzycznym.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji