Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Central Cross Combat w Wieluniu

ostatnia aktualizacja 10.08.2018 piątek 13:44

W sobotę, 25 sierpnia, w hali sportowej w Wieluniu odbędą się ogólnopolskie zawody crossfit'owe. Przez cały dzień będzie okazja pokibicować sportowcom w wielu konkurencjach. Wstęp wolny.

więcej...

Festyn Dzień Cebuli i Ziemniaka w Wierzchlasie

ostatnia aktualizacja 10.08.2018 piątek 13:16

Stowarzyszenie Wierzchlesiaki zapraszają w niedzielę na festyn, gdzie bohaterami będą Cebula i Ziemniak. W programie turniej piłki siatkowej, koncerty ale przede wszystkim degustacje potraw.

więcej...

Wycieczka szlakiem łódzkich murali

ostatnia aktualizacja 06.08.2018 poniedziałek 14:34

Lodz Murals i Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają w dniu 12 sierpnia (niedziela) na wycieczkę autokarową szlakiem łódzkich murali.

więcej...

Letni Festiwal Operetki i Musicalu

ostatnia aktualizacja 13.07.2018 piątek 14:27

Rendez Vouz z Operetką – pod takim hasłem odbędzie się w dniu 31 lipca (wtorek) kolejne, letnie spotkanie z operetką i musicalem, w Teatrze DOM w Łodzi (ul. Piotrkowska 243).

więcej...

Letnia Akademia Jazzu

ostatnia aktualizacja 11.07.2018 środa 09:32

W lipcu rusza 11. edycja festiwalu Letnia Akademia Jazzu, który przez dwa wakacyjne miesiące, co tydzień, gromadzić będzie w łódzkim Klubie Wytwórnia entuzjastów muzyki jazzowej.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji