Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Muzyka Świata

ostatnia aktualizacja 23.10.2018 wtorek 12:44

Do 28 października trwają w Pabianicach, w Kościele ewangelickim pw. św. Piotra i św. Pawła, koncerty IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyka Świata.

więcej...

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

ostatnia aktualizacja 23.10.2018 wtorek 11:02

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, które dotyczyć będzie jego najnowszej książki o Skandynawii.

więcej...

Spektakl muzyczno-teatralny Fryderyk Chopin Homo Artifex

ostatnia aktualizacja 23.10.2018 wtorek 10:16

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza do swojego oddziału w Ożarowie na spektakl dotyczący Fryderyka Chopina.

więcej...

Koncert Anny Marii Jopek

ostatnia aktualizacja 23.10.2018 wtorek 10:02

Wieluński Dom Kultury zaprasza na koncert Anny Marii Jopek.

więcej...

10. Międzynarodowy Festiwal Soundedit

ostatnia aktualizacja 18.10.2018 czwartek 11:51

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się ponownie w Łodzi, w dniach 25-28 października (czwartek – niedziela).

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji