Pobierz bezpłatnie

Polecane aplikacje

więcej...

Konkursy

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach: fotograficznym i filmowym organizowanych przez zaprzyjaźniony portal map4U. Zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmów z odwiedzonych miejsc lub imprez.

Więcej informacji na temat konkursów można przeczytać na stronie map4U.

więcej...

Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Aktualności

Jubileuszowy Rubinstein Piano Festival

ostatnia aktualizacja 17.10.2017 wtorek 12:18

V Rubinstein Piano Festival w Łodzi (16-21 października) odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

więcej...

Koncert Muzyki Filmowej

ostatnia aktualizacja 10.10.2017 wtorek 09:18

11 października (środa), w Atlas Arenie w Łodzi (al. Bandurskiego 7), odbędzie się unikalne wydarzenie koncertowe, prezentujące muzykę filmową.

więcej...

Festiwal Sztuki Animacji w Łodzi

ostatnia aktualizacja 27.09.2017 środa 14:02

W dniach 29 września – 6 października odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt.

więcej...

VII edycja Light Move Festival

ostatnia aktualizacja 25.09.2017 poniedziałek 11:34

Podświetlane kamienice, rzeźby świetlne oraz 6 mappingów 2D/3D to główne elementy programu siódmej edycji Light Move Festival w Łodzi. Festiwal światła potrwa trzy dni od 29 września do 1 października (piątek – niedziela).

więcej...

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Środek Europy

ostatnia aktualizacja 18.09.2017 poniedziałek 12:54

Stowarzyszenie Artystyczno - Edukacyjne Cantores zaprasza na cykl muzyki chóralnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyczny Środek Europy.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji