Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Aktualności

Festiwal Kamera Akcja

ostatnia aktualizacja 12.10.2020 poniedziałek 13:21

11. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się w terminie od 15 do 18 października, w dwóch odsłonach: offline oraz online.

więcej...

Festiwal Światła on line

ostatnia aktualizacja 16.09.2020 środa 14:34

Jubileuszowa 10. edycja Light.Move.Festival odbędzie się w ostatni weekend września (25-27.IX), w formule dostosowanej do aktualnych zagrożeń epidemiologicznych.

więcej...

Folkowe inspiracje

ostatnia aktualizacja 19.08.2020 środa 13:06

Koncert X edycji festiwalu „Folkowe Inspiracje”, organizowanego przez Łódzki Pałac Młodzieży, odbędzie się 22 sierpnia na terenie Manufaktury (sobota, godz. 16:00).

więcej...

Retroperspektywy 2020

ostatnia aktualizacja 17.08.2020 poniedziałek 12:09

Teatr Chorea zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy, który odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia, w zrewitalizowanych budynkach Fabryki Sztuki w Łodzi

więcej...

Plenerowe koncerty z gwiazdami

ostatnia aktualizacja 10.08.2020 poniedziałek 11:28

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na cykl koncertów plenerowych pod wspólnym tytułem „Sierpniowe wieczory z gwiazdami”.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji