Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Aktualności

Royal Christmas Gala

ostatnia aktualizacja 13.12.2017 środa 14:17

17 grudnia, w niedzielę (godz.20.00), w Hali Arena w Łodzi odbędzie się okolicznościowy show świąteczny.

więcej...

Moscow City Ballet

ostatnia aktualizacja 04.12.2017 poniedziałek 12:05

W dniach 10-11 grudnia (niedziela – poniedziałek), w Teatrze Wielkim w Łodzi, gościć będzie najsłynniejsza grupa baletowa Moscow City Ballet, z klasycznym spektaklem baletowym „Jezioro Łabędzie”.

więcej...

Międzynarodowa Konferencja Trębaczy

ostatnia aktualizacja 27.11.2017 poniedziałek 11:21

II Międzynarodowa Konferencja Trębaczy odbędzie się w dniach 5-9 grudnia (wtorek - niedziela) w Łodzi. Organizatorem jest łódzka Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów.

więcej...

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu

ostatnia aktualizacja 20.11.2017 poniedziałek 11:09

Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na 27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu, który odbędzie się w dniach od 21 do 25 listopada (wtorek - sobota).

więcej...

Salon miłośników książki

ostatnia aktualizacja 16.11.2017 czwartek 11:10

W dniach 24–26 listopada, w Hali Expo w Łodzi (al. Politechniki 4), odbędzie się VII edycja Salonu Ciekawej Książki.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji