Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Spektakle teatralne w internecie

ostatnia aktualizacja 26.03.2020 czwartek 14:42

Teatry, kina, muzea zamknięte, ale nic straconego. Teatr może przyjść do Ciebie. Zachęcamy do oglądania spektakli teatralnych za darmo w internecie.

więcej...

Wirtualny konkurs Wielkanocny

ostatnia aktualizacja 26.03.2020 czwartek 14:02

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na konkurs na najładniejszą pisankę Wielkanocną.

więcej...

8 marca w Filharmonii

ostatnia aktualizacja 06.03.2020 piątek 11:32

Koncert 12 Tenorów & Diva to doskonała okazja, aby wieczór 8 marca spędzić w Filharmonii Łódzkiej, w atmosferze światowej wokalistyki.

więcej...

Polska Noc Kabaretowa

ostatnia aktualizacja 05.03.2020 czwartek 11:57

Dziewiąta edycja Polskiej Nocy Kabaretowej to okazja, aby w sobotni wieczór, 7 marca, zrelaksować się i pośmiać w łódzkiej hali Atlas Arena.

więcej...

Najlepsze Niezależne Filmy Świata

ostatnia aktualizacja 02.03.2020 poniedziałek 11:06

Kino - Galeria Charlie zaprasza w dniach 5-6 marca, na 13. edycję Grand OFF Najlepsze Niezależne Filmy Świata.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji