Ankieta

Artykuły, kalendarium

rkz.jpg Witamy w serwisie, który wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom i miłośnikom kultury.

Dzięki rzetelnemu oparciu o zasoby wojewódzkiego rejestru konserwatora zabytków, serwis może stanowić podstawowy element regionalnego systemu e-informacji kulturalnej, w szczególności publikującego treści dotyczące zabytków w kontekście ich atrakcyjności turystycznej. Katalog zawiera również informacje dotyczące naturalnych walorów ziemi łódzkiej, odsłaniając piękno krajobrazów oraz obszarów chronionych.

Dzisiejsze zasoby katalogu obejmują opis ponad 2600 obiektów zabytkowych oraz około 150 obiektów przyrodniczych, z których już większość ma zweryfikowane współrzędne GIS. Systematycznie rozwijana jest i uzupełniana baza miejscowości w kontekście ich walorów historycznych, kulturalnych oraz krajobrazowych. Interaktywna mapa województwa łódzkiego umożliwia spacer po obiektach zabytkowych oraz obszarach parków krajobrazowych. Poprzez korzystanie z mapy odwiedzający serwis mogą poznać relacje pomiędzy obiektami, by dobrze zaplanować zwiedzanie. Wykorzystać można powiązania związane z odległością, ale także wyselekcjonować obiekty o podobnych walorach np. architektonicznych lub podobnej dacie powstania.

Aktualne zasoby bazy danych mogą być prezentowane na mapie cyfrowej na trasach ogółem ponad 3.000 km szlaków turystycznych. Miłośnikom jazdy konnej polecamy Portal Turystyki Aktywnej „W siodle”, który oferuje końską dawkę przygody na trasie o długości 1817 km Łódzkiego Szlaku Konnego. Serwisem, który kompleksowo prezentuje zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe, wraz z całą bazą turystyczną powiatu wieluńskiego jest Portal Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej. Atrakcje turystyczne oraz obiekty noclegowe, gastronomiczne, sportowe i inne prezentowane są na tle ponad 650 km tras szlaków rowerowych, pieszych wodnych i konnych.

Zapraszamy wszystkich organizatorów imprez kulturalnych do zaprezentowania swojej oferty na łamach kalendarium wydarzeń. Serwis pozwala na opracowanie oraz bezpłatną publikację planu i opisu imprezy w formie interaktywnego folderu z wybranym podkładem mapy cyfrowej.

Aktualności

Polska Noc Kabaretowa

ostatnia aktualizacja 15.02.2018 czwartek 11:55

Polska Noc Kabaretowa startuje w Hali Arena w Łodzi, w dniu 23 lutego (piątek, godz. 20:00), pod hasłem świętowania 100-lecia Niepodległości.

więcej...

Depeche Mode powraca

ostatnia aktualizacja 01.02.2018 czwartek 13:22

9 lutego (piątek) fani Depeche Mode spotykają się w Łodzi, w Hali Atlas Arena, świętować ich ubiegłoroczną płytę.

więcej...

Kubańskie rytmy w Łodzi

ostatnia aktualizacja 29.01.2018 poniedziałek 11:03

Kubański show o tytule „Passion de Buena Vista” przypomni nam w Teatrze Wielkim, w dniu 4 lutego (niedziela, godz.18:00), klimaty z Buena Vista Social Club.

więcej...

Karnawałowe szaleństwo w Teatrze Muzycznym

ostatnia aktualizacja 22.01.2018 poniedziałek 12:49

Step By Step – to propozycja karnawałowego nastroju, serwowana przez Teatr Muzyczny w Łodzi, w dniach 26-28 stycznia (piątek – niedziela).

więcej...

Zemsta Nietoperza w operze łódzkiej

ostatnia aktualizacja 15.01.2018 poniedziałek 14:22

Operetka mistrza Johanna Straussa II (syna), Zemsta Nietoperza, przez kilka miesięcy będzie dostępna na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Realizatorem produkcji jest Giorgio Madia, światowej renomy artysta, autor znakomitych inscenizacji.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji